Dzisiejszy dzień to:  


Biuletyn Informacji Publicznej
szukaj w serwisie:

  STRONA GŁÓWNA / rejestr

RADA MIEJSKA 2014÷2018

Młodzieżowa Rada Miejska

WŁADZE MIASTA

URZĄD MIEJSKI

JEDNOSTKI GMINNE

POLITYKA EKOLOGICZNA

PROMOCJA I ROZWÓJ

PRZEJRZYSTA POLSKA

KONTROLE WEWNĘTRZNE I ZEWNĘTRZNE

PRAWO PODATKOWE

INFORMACJE z LAT UBIEGŁYCH

Władze miasta ubiegłych kadencji

 Polsko-Czeski Rajd Pojazdów Zabytkowych wraz z Festivalem Czeskiego Jedzenia

 

Tytuł projektu:
Polsko - Czeski Rajd Pojazdów Zabytkowych wraz z Festivalem Czeskiego Jedzenia.

Cel projektu: Głównym celem wnioskowanego projektu jest zwiększenie współpracy pomiędzy społecznościami lokalnymi przygranicza polsko – czeskiego. Jest to typowy projekt typu „ludzie do ludzi“ pozwalający na wspólne poznawanie historii i tradycji obu narodów w sposób bardzo przystępny, gwarantujący szerokie zainteresowanie społeczne.

Partner zagraniczny:
Gmina Starkov

Efekt transgraniczny: Organizacja Polsko - Czeskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych wraz z Festivalem Czeskiego Jedzenia daje możliwość bliższego kontaktu z naszymi sąsiadami z Republiki Czeskiej. Poznanie kuchni czeskiej i muzyki zainteresuje mieszkańców . Dodatkowa atrakcją będzie Rajd pojazdów zabytkowych i zaprezentowanie atrakcji turystycznych gminy Głuszyca. Sczególnie pragniemy promować Tajemnicze Podziemne Miasto Kompleks Osówka. Ścisła współpraca pomiędzy ludźmi żyjącymi w regionie przygranicznym pogłębia stosunki sąsiedzkie.

Opis projektu: Jest to typowy projekt typu „ludzie do ludzi“ pozwalający na wspólne poznawanie historii i tradycji obu narodów w sposób bardzo przystępny, gwarantujący szerokie zainteresowanie społeczne. Jest to już trzecia edycja Polsko – Czeskiego rajdu starych pojazdów oraz druga Festiwalu czeskiego jedzenia. Imprezy te wpisały się już w kalendarz wspólnych działań Gmin Głuszyca i Starkov oraz stały się doskonałą promocją lokalnej współpracy transgranicznej. Realizowany projekt zakłada wspólną zabawę uczestników z Polski oraz Czech podczas rajdu pojazdów zabytkowych oraz festiwalu czeskiego jedzenia. W pierwszym etapie uczestnicy w blisko stu zabytkowych pojazdach pokona urokliwe drogi pogranicza na trasie Starkov – Głuszyca – Starkov, aktywnie promując idee współpracy Polsko – Czeskiej, promując swoją tradycję i historię. Głuszyca będzie przysłowiowym „przystankiem” – stacją pozwalającą na poznanie Czeskim uczestnikom na poznanie polskiej kuchni, gościnności i tradycji, z drugiej zaś strony na pokazanie swojej tradycji motoryzacyjnej. Drugi etap to Festiwal czeskiego jedzenia – popularne Ceskie Jidlo przyciąga od dwóch lat tysiące mieszkańców naszego regionu, „spragnionych” czeskiej tradycji kulinarnej. Houskovy knedlik, utopenec czy „klasztorny napój” to tylko niektóre z gwiazd z wieczoru spędzonego wspólnie przy czeskiej muzyce. Biesiada promująca czeską tradycję kulinarną pozwala na zbliżenie mieszkańców obu gmin, poznanie historii oraz pogłębienie stosunków międzysąsiedzkich.

Ogólny koszt projektu: 25 000 zł

Termin realizacji: maj/czerwiec 2006 rok

Strony internetowe związane z programem:
Oficjalna strona Unii Europejskiej: www.europa.eu.int
Strona Instytucji Krajowej: www.interreg.gov.pl
Strona Wspólnego Sekretariatu Technicznego dla Programu: www.interreg3a.cz
Strona Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Glacensis:
www.euroregion-glacensis.ng.pl

AKTY PRAWNE

OBWIESZCZENIA, KOMUNIKATY

MIENIE KOMUNALNE

Sprzedaż działek, lokali użytkowych i mieszkalnych

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE, PRZETARGI

INFORMATOR INTERESANTA

INFORMACJE ARCHIWALNE

INNE

 

 

 

 

do góry  |