OPIS TECHNICZNY INWESTYCJI
Zagospodarowanie terenu
Budynek projektowany jest na działce nr 173/19 i 173/20, obręb Łomnica, gmina Głuszyca. Będzie obsługiwany komunikacyjnie od planowanej ogólnodostępnej drogi dojazdowej znajdującej się na działkach nr 173/14 i 173/21.
Wejście główne do przyziemia zlokalizowane będzie od strony wschodniej, a bezpośrednio do części gastronomicznej znajdującej się na parterze od strony południowej. Od strony północnej budynku znajdować się będzie część stanowiąca zaplecze.
Od strony południowo-zachodniej proponuje się zlokalizowanie tarasu.
Przeznaczenie i program użytkowy
Jest to budynek, stworzony dla potrzeb obsługi ruchu turystycznego i narciarskiego. W budynku oprócz świetlicy z zapleczem kuchennym, znajdować się będą: punkt informacyjny, wypożyczalnia i przechowalnia sprzętu narciarskiego, zaplecze sanitarne i socjalne.
Budynek będzie obiektem niskim, posiada kategorię zagrożenia ludzi ZL III i klasę odporności ogniowej C. W budynku będzie jednorazowo przebywać do 50 osób.
Powierzchnia zabudowana : 183,1 m2 + 92,5 m2 drewniany taras o konstrukcji ażurowej,
Powierzchnia użytkowa : 439,5 m2,
Kubatura obiektu : 1726,8 m3,
Ilość miejsc parkingowych : 13.
Przystosowanie budynku dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Budynek jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Ścieżki i dojścia do budynku zostały tak zaprojektowane, aby były dostępne bez potrzeby budowy pochylni.
Na poziomie przyziemia wydzielono ustęp przeznaczony dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W terenie opracowania w pobliżu wejścia głównego wydzielono także specjalne miejsce postojowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych ruchowo.
Forma architektoniczna i układ konstrukcyjny obiektu
Projektowany budynek jest obiektem parterowym, z przyziemiem użytkowym i antresolą. Konstrukcja budynku z litych bali drewnianych. W piwnicy ściany zewnętrzne grubości 25 cm murowane z bloczków betonowych i ocieplone 10 cm warstwą styropianu, na fragmentach nie zgłębionych w ziemie obłożone kamieniem łupanym. Ściany zagłębione w ziemię grubości 20 cm, żelbetowe wylewane, ocieplone 15 cm warstwą styropianu. Ściany wewnętrzne nośne 25 cm grubości z cegły pełnej, ściany działowe w konstrukcji gipsowo - kartonowej grubości 10 cm. Ściany zewnętrzne parteru z bali drewnianych grubości 25 cm, impregnowane w naturalnym kolorze. Budynek przekryty jest dachem dwuspadowym , w konstrukcji drewnianej o kącie nachylenia połaci 45 stopni, kryty wiórem osikowym.
Wyposażenie budowlano - instalacyjne obiektu
W budynku występują następujące instalacje:
- wody ze studni własnej, zlokalizowanej na terenie działki,
- kanalizacji sanitarnej z bezodpływowym zbiornikiem ścieków,
- c.o. i ciepłej wody z kotła gazowego, zlokalizowanego w kotłowni,
- gaz z podziemnego zbiornika na gaz, zlokalizowanego na terenie działki,
- wentylacji grawitacyjnej i wspomaganej mechanicznie w pomieszczeniu kuchni,
- elektryczna,
- odgromowa.
Zasilanie budynku odbywać się będzie z sieci energetycznej Zakładu Energetycznego Wałbrzych S.A. Projekt przyłącza jest tematem odrębnej dokumentacji , wykonywanej przez ZE.
W pomieszczeniach sanitarnych przewidziano wentylacje mechaniczną włączana automatycznie, wyłączaną z opóźnieniem i spełniającą po wyłączeniu funkcję wentylacji grawitacyjnej. |